Schedule

Concert One – Terry Concert Hall

Thursday, November 8th at 7:34PM

Dave O Mahony – ImproVariation #2
Hannah Hitchen – Transchem
Joshua Tomlinson – A Short Story
Tim Reed – Rafah Crossing (Nick Photinos)
James Caldwell – Texturologie 15: Correspondence

Installations – Terry Concert Hall Lobby

November 9-10th, 9AM-9PM

Owen Hopper – fine-grain fracture
Holland Hopson – Brush Mind: Second Hand

Concert Two – Terry Concert Hall

Friday, November 9th at 11AM

Michael Bratt – Visions
Drake Dragone – Fluffy Hair
Hubert Howe – Inharmonic Fantasy No. 5
JP Lempke – this is not a drill [right arrow + picture of cucumber]
Stephen F. Lilly – Divided Attention (Chris Creswell)
Becky Brown – your rite to remain

Concert Three – Terry Concert Hall

Friday, November 9th at 2PM

Jared Knight – Now is the Time
Kory Reeder – EYES: OPEN
Vahid Jahandari – The Vulture
Elliott Lupp – Hinge
José Martínez – The Spiral On Your Back (Tony Steve)
Rodney Waschka II – A Portrait of Paul Berg

Concert Four – Terry Concert Hall

Friday, November 9th at 4:30PM

Sohyun Lim – Disjunction
Neil Flory – The Trumpeter Dreams of Music
Jason Fick – I’m The Expert
Zach Zubow – Copenhagen Wheel (Tony Steve)
Devin Barone – fail_better [fluffball]
Peter Hulen – Wobbly

Concert Five – Terry Concert Hall

Friday, November 9th at 7:34PM

Beth Wiemann – Sallee and Rumsey at Mann Gulch (Chris Creswell)
Mark Phillips – Fake News
Andrew Hannon – Night Watch (Nick Photinos)
Rob Hamilton – Carillon
Adam Hill – Beautiful Dreamers (Nick Photinos)
Maxwell Tfirn – Sigh Interrupt Cycle

After Hours 1 – Endangered Wise Men Studios

Friday, November 9th at 10PM

Kevin Kay
Jeff Kaiser
Holland Hopson
Headless Monkey Attack
Mike Pounds

Concert Six – Terry Concert Hall

Saturday, November 10th at 11AM

Bradley Mikesell – Grave Polarity
Michael Boyd – invasion/symbiosis (II) (Chris Creswell)
Bradford Blackburn – Say It!
Sever Tipei – HB with G&E
Jonathan Graybill – Song of the Hermit Thrush (Edith Moore-Hubert)
Tianyi Wang – The Letter

Concert Seven – Terry Concert Hall

Saturday, November 10th at 2PM

Annie Neikirk – locoMotives
Austin O’Rourke – Sky Dreams
Ben Fuhrman – Shoreline
Patrick Edward Reed – Moonbeam
Tony Steve – Stop Sleeping for Percussion Solo and Fixed-Media (Tony Steve)
Julius Bucsis – I Am Who Am I

Dance Work – Phillips 101, Studio North

Saturday, November 10th at 3:15PM

Niloufar Nourbakhsh / Marie Zvosec – F I X E D HbeaRt

Concert Eight – Terry Concert Hall

Saturday, November 10th at 4:30PM

Scott Blasco – I was a stranger and you gave me no welcome
Sarah Palermo – Mean Time Between Failure
Christopher Cook – Gamaka
Melika M. Fitzhugh – Dance (Nick Photinos)
MiniM Ensemble – Brush

Concert Nine – Terry Concert Hall

Saturday, November 10th at 7:34PM

Caroline Flynn – No Hair
John Gibson – edgewater
Mark Snyder – it’s just not that funny (Nick Photinos)
Mark Zaki – Masks
Michael Pounds – Liquid Desires Reborn
Ralph Lewis – Drive to the Edge

After Hours 2 – Endangered Wise Men Studios

Friday, November 10th at 10PM

Elizabeth A. Baker
Pincushioned
Pukette-Hagan
Death by Sneaux Sneaux
Brian Elizondo
Luke Payne
Samuel Bradshaw

css.php